kurumsal

Hakkımızda_Kurumsal

Cansu Yıldız

Cansu Yıldız

Uzman Psikolog/Neropsikoloji Uzmanı Cansu Yıldız, İnsan beyni, işleyişi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan semptomlarla birlikte, daha doğru tanı konulabilmesi adına, EnaTherapia Psikoterapi Merkezine başvuran bireylere neropsikolojik testler uygulamaktadır.

Psikolog Cansu YILDIZ

İstanbul doğumlu olan Cansu YILDIZ, lise eğitimini İstanbul Anadolu Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. İstanbul Beykent Üniversitesi'nde Psikoloji Lisansını tamamladıktan sonra, Klinik Psikoloji yüksek lisansına aynı okulda devam etmektedir.

Lisans eğitimi sırasında, Bakırköy Şefkat Huzur Evi'nde, Genç Gönüller Derneği'nde, İstanbul Balıklı Rum Hastanesi'nde, Midway Of Fun (USA)'de, Yalova Özel Cansuyu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez 'inde, Eyüp Devlet Hastanesi'nde, İstanbul Çapa Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı'nda belli sürelerde staj yapmıştır.. 

Danışanlarına olağandışı bir psikoterapi desteği verebilmek  adına yoğun eğitim süreçlerine girmiştir.  Mesleğinin olmazsa olmazlarından 'Daima kendini geliştirme' ilkesini benimseyip birçok alanlarda eğitim almıştır. Çocuklarımızın dünyasını daha iyi anlayabilmek için ''Çocuk Değerlendirme Testi ve WISC-R Zekâ Testi'', yetişkinler için ''Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri(MMPI) ve gün geçtikçe unutkanlıkların fazlalaştığı ülkemizde erken teşhisler ve ayırıcı tanılar için ''Neropsikolojik Değerlendirme Testleri'' eğitimlerini alıp başarıyla tamamlamıştır.

Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneğinden ''Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve  Entegratif Aile ve Çift Terapisi'' eğitimilerini alarak başarıyla tamamlamıştır.

Mesleğine büyük bir sevgiyle bağlı olan ve bu uzun yolda yürümenin gerekliliklerini yerine getirme sorumluluğuna sahip olan Psk. Cansu YILDIZ birçok konuda sertifikalar almıştır. Türk Psikologlar Derneği’ne üyedir.

Uzman Psikolog/Neropsikoloji Uzmanı Cansu Yıldız, İnsan beyni, işleyişi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan semptomlarla birlikte, daha doğru tanı konulabilmesi adına, Ena Therepia bünyesinde günümüzde sıklıkla görülen “Demans’ın” erken teşhisi ,türü, derecesi, ayırıcı tanıları ve genel anlamda alınması gereken önlemler için Neropsikolojik Değerlendirme Testi ve bu konuyla alakalı psikoterapiler uygulamaktadır.

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL