kurumsal

Atölye ve Kamplar

Never Say Never, Asla Asla Deme

'Bi olsa, ne güzel olur... Ama, ihtimal yok. Yani %1 bile, gerçekleşme ihtimali yok.' dediğiniz şeyler vardır bu hayatta... Adı 'mucize'... Varlığını çok net kanıtlayan güzel gerçekleri, tekrardan görmek ister misiniz? O zaman linkimizden içeriye giriniz, güzel bir çalışma sizi bekliyor...

Kaçmak yerine savaşmaya ne dersiniz?  

Her dilin, her inancın, her coğrafyanın kendi sınırları içinde artı ve eksi noktaları vardır. Tıpkı bir grubun içinde belli bir süre kalmak zorunda olduğunuzda, hissettiğiniz duygu bütünlükleri gibi.

Bazen isteyerek, bazen istem dışı, kendi sınırlarımız dışında hareket etmek zorunda kalırız. Bu zorundalık hissi, bizi başta gergin, sonra öfkeli, sonra da tanımadığımız birine dönüştürebilir. Bu durum, kontrol dışı davranışlara ve sonrasında mutlu olmadığımız duygularla başbaşa kalmamızı sağlayabilir.

Bir hikayemiz var. Bir filmden esinlenerek ortaya çıkartıyoruz. Kendi isteği dışında başka bir dil, başka bir inanç ve coğrafyada yaşamak ve mutlu olmayı becermek durumunda olan bir çocuk düşünün. Kaba kuvvetin, bir geleneksel dövüş olarak adını 'karete'ye bıraktığı bir yerde yaşamaya başlıyor... Dövüş, ya da kaba kuvvetle ilgili hiçbir bilgisi olmayan bir çocuktan bahsediyoruz... O güne kadar, iyi yaptığını düşündüğü şeyi ya da şeyleri yapmasını engelleyen bissürü engel karşısına çıkıyor... Nasıl baş edebileceğini bilmiyor... Yaşı küçük de olsa, ciddi bir 'erkek egosu' var ve annesinden destek alamayacak kadar gururlu... ama öte yandan, hoşlanmaya başladığı genç kızın hem ilgisini çekerek etkilemek istiyor, hem de onun karşısında zayıf görünmek istemiyor.

Motivasyon kaynağı belli gibi... Diğer taraftan, ona bilmedikleri öğretecek birine ihtiyacı var... Güvenilir biri...ve kendi alanında 'En iyisi O'dur.' diye bilinen biri.. 

Çocuğun yaşadığı yerde böyle biri yaşıyor. Tek bir sıkıntı var. Saklandığı yerden çıkması gerekiyor... Kendi saklanma nedenlerini çözerken, bizim gururlu çocuğa da kimsenin inanmadığı bir zaferi kazandırması gerekiyor?  

'Asla ve Asla Gerçekleştirilme İhtimali Olmayan Bir Zafer' ...

Sonuç; zaferle bitiyor merak etmeyin. Mutlu son... Eşlik etmek ister misiniz? 

Çalışmamızın Amacı: Her ne dil, inanç, coğrafya ve grup sınırları içinde olursanız olun, içinde bulunduğunuz sınırlar içinde güçlü yönlerinizi daha da çok güçlendirerek, zayıf noktalarınızı çözerek, karşınızdakileri gülümseyerek şaşırtma yeteneğini size katmaktır.

Çok huzurlu bir özgüven göstergesi olur, öyle değil mi?

Neler mi yapacağız? Çok şey…

Merakınızı minik de olsa gidermek adına çalışılacak temel başlıkları tarafınıza sunuyoruz.

 1. Hani diyorsunuz ya, eskiden çok mutluydum, çok cesurdum, çok ‘başkaydım’, çok özgüvenliydim…. Hala öylesiniz. Sadece minik oyunlarla hatırlatacağız. Bazen size, bazen sizin aracılığınızla çevrenizdekilere…
 2. Güçlü yönlerini, ‘tılsım etkisi’ yaratacak şekilde tekrardan görmen ve daha da büyüğüyle devam etmen için hain planlarımız var.
 3. Tekrar unutmanı engellemek için ‘zaaflarını ve zayıf noktalarını keşfetmek…
 4. Keşfedilen zaaflar, nasıl seni de çevrendekileri de şaşırtacak düzeyde iyileşecek?
 5. Motivasyon kaynakların nelerdir? Kendi lehine çevirebiliyor musun?
 6. Peki seni hırslandıran kaynaklar nelerdir? Kendi lehine çevirebiliyor musun?
 7. Doğa’dan cevaplar almaya ne dersin?
 8. İstediğin gibi bir hayat yaşamanı engelleyen maddeler bulmak yerine, daha mutlu olacağın bir hayata engelsiz bakmaya ne dersin?
 9. Ne de olsa artık engellere bakış açış değişti?
 10. Peki, senin aklına ruhuna ve duruşuna güvendiğin bir ‘akıl hocan’ var mı?
 11. Baktığın yer ışıksız bir yer olursa neler olur? Işık, ışık bir yer olursa neler olur? Hadi birlikte keşfedelim…
 12. Peki, hiç ‘asla ama asla olamaz’ dediğin birşeyin gerçekleştiğini gördün mü?
 13. Hayat, her zaman güzel süprizlerle doludur. Yeter ki sen görebilecek ışık gözüne sahip ol.
 14. Kör mü oldunuz? Gözünüz olalım mı? Ama bu farklı bir göz ‘ışık gözü’.

Daha önce denenmemiş bir çalışmanın cazibesine, eşlik ederken, nasıl hem eğlenecek, hem güçlenerek ve hem de hiç olmadığınız kadar dikleşeceğinizi öğrenmek isterseniz bekleriz.

Çalışmamızın Başlayacağı Tarih 4 Ekim

Çalışma Günü: Her çarsamba saat 19:00-20:30 arasındadır.

Çalışma Süresi ve Ücreti: Bir buçuk saat, 200tldir.

Çalışmamızın Adresi : ENA Therapia Psikoterapi Merkezi http://enatherapia.com/iletisim/bilgiler

Çalışmamız 8 hafta  boyunca, grupdaki varlığının olumlu katkısını ve aidiyet duygusunu sürdürmek isteyen bireylere öncelik verilerek oluşturulacaktır. Her çalışmanın kısıtlı bir katılımla devam etme durumunda olduğunu üzülerek tarafınıza bildiririz. Hızlı davranan kazanır :)

Konuyla ilgili kayıt oluşturmak isteyenler, 0212 279 22 02 nolu telefondan arayarak, bilgilerini Merkez Asistanımız Figen Apaydın’a verebilirler.

ENA Therapia Psikoterapi Merkezi 

enatherapia

 • 0212 279 22 02
 • 0212 279 22 05
 • ena@enatherapia.com
 • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL