kurumsal

Atölye ve Kamplar

Size Göre, 'Başarı' Nedir? Peki, Mutluluk Nedir?

Hayatınız boyunca kendinizi en başarılı hissettiğiniz an, olay hangisiydi?

Çocukluğumuzdan beri hepimize öğretilen birşey vardır. Başarılı, dürüst, ahlaklı ve doğru insan olmak. Yaptıklarına şöyle bir geri dönüp baktığında, gururlanmak. Onur duymak... Çok kıymetli ve değerlidir. Öncelikli olarak, sizin yaptığınız şeylerden onur duymanız ve gülümseyerek yaptıklarınıza bakmanız...

Peki, size bir soru? 

Çocukluğunuzdan beri düşündüğünüzde, kendinizi en başarılı, en zirvede, en ışıltılı gözlerle izlenen cinsten, başarılı hissettiğiniz olay, anı  ya da hikaye hangisidir. Kaç yaşlarınıza denk gelir? Etrafınızda kimler vardı? Kimler alkışladı? Kimler destekledi? Kimler ise, işinizi zorlaştırarak, sizi hedeflediğiniz başarıdan uzaklaştırdı? Peki, herşeye rağmen, istediğiniz ve hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için yaptıklarınız, savaştıklarınız, yarattıklarınız neler olmuştur? Bu sonsuz mücadele, bazen iş hayatımız için, bazen özel hayatımız için, bazen ailemiz için, bazen arkadaşlarımız için, bazen hobilerimiz, bazen de aşklarımız için yaptıklarımızdır.

Bazılarının karşılığında çok güzel şeyler elde ederiz. Alkış takdir, ödül, kazanım, ışıltılı hayran gözlerle sevgi aktarımı gibi... Bazen de, ne kadar uğraşsak da, karşılığında hak ettiğimizi düşündüğümüz şeyi alamayız? Peki, hangisi sizin başarı anlayışınızın karşılığını doyurur cinsten besleyen malzeme, ya da malzemelerdir?

Hiç düşündünüz mü?

Peki, sahip olduğumuz bissürü rol olduğunun farkında mısınız? 

Dünyaya geldiğimiz an itibariyle, önce evlat, sonra kardeş, sonra arkadaş, sonra öğrenci, sonra .... diye farklı farklı rollere sahip olarak, büyürüz. O rollerin herbirine gereken özeni, ilgiyi, alakayı, saygı göstererek hareket ettiğinizde, neler olur? 

Peki, size göre 'başarı' nedir? Evet, başarının tanımı kişiden kişiye değişir. Bazılarına göre, mutlu bir hayat yaşamanın formülünü bulmakdır. Bazılarına göre, iş hayatında zirvede olmak ve ordan inmemek. Bazılarına göre ise, hem aile hayatı, hem iş hayatı, hem özel hayatta yaşanılan dengeli ve koşar adımlarla gidilen ilişkilere sahip olmak, bazılarına göre çok para sahibi olmak..., çok anlamlı öyle değil mi? 

Hayatınızı bir sandalyeye benzetsek ve sahip olduğunuz her rolün oluşturduğu gücü de, o sandalyenin dengede güçlü bir şekilde durmasını sağlayan bacaklarına, benzetsek, bacaklarının sayısının artmasıyla birlikte daha da güçlü ve dengeli durmasını sağlayacak diğer etkenin de, hepsinin aynı paralellikt eolması gerektiğini de fark etmenizi sağlasak, ne olur ?  

Çok mutlu olursunuz?

Gelin daha mutlu bir hayat yaşamak için, gerekli formülleri sizinle paylaşalım... 

Saygıyla

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL