kurumsal

Grup Terapisi

Grup Psikoterapisinde Konular ve Danışanlar Nasıl Seçilir?

Gerçek hayattaki her sorun bir gruba konu olarak getirilebilir. Öfke Yönetimi Kontrolsüzlüğü, Ölümcül rahatsızlıklar, Ergenlik Sorunları, Değişim Cinsel Sorunlar, Sorumluluk, Pazartesi Sendromu gibi varoluşla ilgili temalar da buna dahildir.

Grup çalışmaları, her grup üyesinin her türlü ihtiyacı, beklentisi dikkate alınarak grup mahremiyeti, güveni ve saygısı çerçevesinde, gruptan  maksimum fayda sağlanması adına Uzman Terapistimizin liderliğinde yönetilir. Grup oluşumları, bazen katılımcıların önceden Terapistimiz tarafından oluşturulmuş konu başlıklarına göre gösterdikleri ilgiyle belirlenirken, bazen de tamamiyle hayatta hiçbirşeyin tesadüf olmadığı mantığından yola çıkarak, dönemsel katılımcı talepleriyle oluşturulur.  Bu tarz oluşturulan gruplara Yaşantı grubu denir.

Her oluşan grup içinde katılımcılar, birlikte geçirdikleri zaman diliminde, her bir üyenin o grubu grup yapan şeyde ne denli önemli olduğunu  ve olmazsa olmaz olduğunu çok net görür. Bu nedenle grup çalışmalarına, grubun maksimum fayda sağlayabilmesi ve faydalanması adına özenle katılım gösterilmesi beklenir.

 

 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL