kurumsal

Hakkımızda_Kurumsal

Cansu Yıldız

Cansu Yıldız

Uzm. Klinik.Psikolog Cansu YILDIZ/ Çocuk Psikoloğu 

    İstanbul doğumlu olan Cansu Yıldız, lise eğitimini İstanbul Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisansını İstanbul Beykent Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisans’ını aynı okulda yapmıştır.

    Lisans eğitimi sırasında, Bakırköy Şefkat Huzur Evi’nde, Genç Gönüllüler Derneği’nde, İstanbul Balıklı Rum Hastanesi’nde, Yalova Özel Cansuyu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez’inde, Eyüp Devlet Hastanesi’nde, İstanbul Çapa Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalında belli sürelerde staj yapmıştır.

     2014 yılında Ülkemizde hepimiz için üzücü olan Soma Maden kazasında hayatını kaybeden ebeveynlerin çocuklarıyla sahada birebir çalışmalar yapmıştır.

      Danışanlarına olağandışı bir psikoterapi desteği verebilmek adına yoğun eğitim süreçlerine girmiştir. Mesleğinin olmazsa olmazlarından “Daima kendini geliştirme” ilkesini benimseyip bir çok alanlarda eğitim almıştır. Çocuklarımızın dünyasını daha iyi anlayabilmek için “Oyun Terapisi” eğitimi almış olup Yüksek Lisans Tezinide bu konu üzerine yazmıştır. Sadece çocukları anlamak yetmez ya da çocukları anlamak için sadece çocuklar yeterli değildir, onların aynası olan, onlara hamura şekil verildiği gibi şekil veren ebeveynlerini anlamak ve yardımcı olmak gerekir.  Bunun için Bilişsel Davranışçı Terapi( BDT) ve Entegratif Aile ve Çift Terapisi Eğitimlerini alıp başarıyla tamamlamıştır.

      Mesleğine büyük bir sevgiyle bağlı olan ve bu uzun yolda yürümenin gerekliliklerini yerine getirme sorumluluğuna sahip olan  Psk. Cansu Yıldız birçok konuda sertifikalar almıştır. Türk Psikologlar Derneğine üyedir.

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL