kurumsal

Kurumsal Hayat

Vazgeçilmez bir restauran olmak için ne yapıyorsunuz?

Algısı son derece yüksek bir Psikolog, Eli son derece lezzeti bir Aşçı, İletişim gücü ve Güleryüzü son derece net olan bir Garson, birleşirlerse ne olur?

Karnınız acıktı... Hem lezzetli, hem istediğiniz yemeklerin olduğu bir mutfağa sahip bir restauranta gitmek istiyorsunuz.

Bulunduğunuz yere yakın bissürü restaurant var ve yanyana duruyor... Seçim yapmaya çalışırken, önünüze çıkan restaurantların bazılarının, kapıda bekleyen servis görevlileriyle gösterdiği güler yüz ve sıcak yaklaşım, bazıların orjinal ve ilgi çeken sıradışı tasarımlı dekorasyonları, bazılarının anne sevgisi ve baba sevkati kadar sıcak yaklaşım şekilleri, bazılarının kendi alanlarında tek olmaları gibi, iddialı ve orjinal duruşları, bazılarının müşteriyi çok iyi duyan ve beklentiyi en doğru şekilde gerçekleştirebilecekiletişim güçleri, neticesinde seçersiniz.

Peki ya hepsini içinde barındıran bir restaurat olsa? Böyle bir sistemi nasıl kuracağınızı öğrenmek ister misiniz? 

Nasıl mı?

Bir Endüstriyel Psikolog'la çok kolay, desek. 

Bir Endüstriyel Psikolog ne yapar?

Herşeyden önce, birlikte çalıştığı sektörden sektöre, kurumdan kuruma değişmektedir. Bu durum restaurant zincirlerinde öncelikli olarak, her hizmet sektöründe var olduğu gibi, çalışanların, yani hizmeti veren servis görevlilerinin, doğru seçiminin yapılabilmesi açısından çok önemlidir.

Kurum içersinde çalışanların konsantrasyon, doğru algılama, doğru iletişim kurabilme gibi, kurumu doğru sembolize edecek bir alt yapıyla hazırlanabilmesi çok kıymetlidir. Unutulmamalıdır ki, bir insanın kendisini en güvende ve rahat hissettiği yer, doğru iletişim kurup, doğru algılandığından % yüz emin olduğu yerdir. Dolayısıyla müşteriye, doğru algılandığının garantisinin verilmesi önemlidir.

Diğer taraftan, her türlü sorun ve sıkıntıyla baş edebilmek adına, önemli konularda, beceri sahibi olunması, her çalışanın pozisyonu gereği üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesi ve herşeyden önemlisi güleryüzlü, pozitif bir yaklaşım şekliyle hareket edilebilmesi, %yüz başarı sahibi olabilmek adına en önemli gereksinimlerdendir. Çünkü gittikçe zorlaşan rekabet ortamında, pek çok insanın herhangibir restaurant ya da cafe seçerken, öncelik verdiği şeylerin başında, kendisini hayatın gergin, yorucu, anlaşılmayan negatif ortamından kurtarırcasına, tatlı, pozitif, mutlu, enerji dolu, değerli hissettiren yaklaşımla birlikte, besleyecek bir menü ve bir tabak, seçmektir. 

Böyle bir formüle nasıl sahip olur? Nasıl korursunuz? gibi bir sorularınızın cevabını merak ediyorsanız, kapımızı çalmanızda fayda var.  

Kendi alanında sıradışı başarıya sahip, yaratıcı ruhuna ve özgün duruşa, saygı duyan firmalarla çalışmak öncelikli hedefimizdir. Çünkü, ancak yaratıcılığın ve farklı bir oluşumun parçası olabilecek ruha sahip işyerleri, model alınarak taklit edilir. 

İşimiz, SİZİ, taklit edilseniz bile, hep fark yaratacak şekilde, zirvede olanlardan yapmak ve var olan pozisyonunuzu korumanıza destek sağlamaktır.

Aramıza katılmak isterseniz, bekleriz efendim.

 

 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL