kurumsal

Terapi Çeşitleri

Bireysel Psikoterapide ne yapılır?

Gündelik yaşam şeklinize baktığınızda insanlara baktığınız ve incelediğiniz kadar aynaya bakmadığını fark edersiniz. Bu durum aslında kendimizi tanımak ve anlamak için yeterli zaman vermediğimiz ve özen göstermediğimiz gerçeğini ortaya koyar.

EnaTherapia olarak kişiyi merkezimize getiren konunun ne olduğunu sormamıza karşın asıl bilgilerin bilinçaltı çalışmalarıyla edinileceğini bilerek Freudyen Terapistler olarak, rüya analizleri ve bilinçaltı çalışmalarından faydalanarak gerçek sorunun var olduğu merkez ya da merkezlere gideriz.  Bu durum genellikle kişinin direnç gösterdiği ve başedebilmek için yok sayıp bastırdığı konular olduğu için bazen danışanlara ağır gelebilir.

Psikoterapist her zaman danışanın hangi sınırlar içinde neye ihtiyacı olduğunu görüp, bu ihtiyacı psikoterapi seansı içersinde karşılayan, rahatlatan ve iyileştiren uzman kişidir. Bilinçaltı düzeyinden bilinçüstü düzeyine çıkan konuları sıcak bir şekilde ele alıp çözebilmek adına Danışan ile Psikoterapist ortak bir program belirler. Bu program bazen haftada iki ya da üç oturumluk görüşmeler şeklinde olabildiği gibi, bazen de haftada bir çift seanlık (90 dakikalık)  tek oturumluk çalışmalarla da yapılabilmektedir.

Bireysel terapiye başvuran danışanın içinde bulunduğu psikolojik durum ve geçmiş deneyim, tecrübeleriyle birlikte çocukluk dönemi, aile ve ailenin etkilerinin konuşulduğu psikodinamik ekolde tedavi süreci ortalama 3 ile 4 ay içinde sonuçlanmaktadır.

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL