kurumsal

Terapi Çeşitleri

Erkeklerde Erken Boşalma, Cinsel İşlev Bozukluğu Tedavisi Ve Terapisi

Günüzümün yaşam koşulları içinde yarışırken, pek çok insani ihtiyacımız yok sayılmaktadır. Doğru ve düzgün iletişim, duyguların ifade edilmesi, özel ve değerli olduğumuzu hissetmek,  anlaşılmak gibi pek çok insani gereksinimiz var. Bunlar karşılandığı an itibariyle daha yumuşak, daha mülayim, daha dingin insanlar haline geliriz. Çünkü insan olduğumuzu yok saymadan, varlığımızı devam ettirebilmek adına, kendimizi ve birbirimizi hem fiizksel hem de manevi olarak besleriz. 

Kadın, erkek ilişkilerinde, kadını da, erkeği de besleyen en temel kaynak, cinsellikdir. Kadın ve erkeğin hem vücut anatomileri gereği, hem de cinsiyet rollerini gereği hissettikleri gibi yaşayabilmeleri adına aidiyet duygusunu hissedebilmeleri adına bütünleşme, birleşme şekilleri ve bunun hissettirdiği tatmin durumu çok önemdlidir. 


İnsanoğlunun en temel gereksinimlerinden biri olan cinsellik, en az su içmek, yemek yemek, nefes almak kadar önemli bir ihtiyaçtır. Kaliteli ve tatmin edici bir cinsel yaşam, sağlıklı ilişkilerin de temel besin kaynaklarındandır. Özellikle mutlu bir cinsel yaşam ilişkileri daha güçlü ve dinamik şekilde hayatta tutar. Temel dinamiği birleşme olan cinsellik, kadın ile erkeği birbirine ait ve bağlı hissettiren, cinsel rollerin netleştirilerek hissedildiği, yok sayılmaması gereken son derece önemli bir kaynaktır. 

Yapılan araştırmalar sağlıklı ve tatmin edici cinsel hayata sahip olan çiftlerin, bireysel olarak cinsel gereksinimlerini beslemelerinden dolayı, birbirlerine karşı daha töleranslı ve daha bağlı hissettiklerini ortaya çıkartmaktadır. Karşılıklı tatmin sağlayıcı düzeyde yaşanan bir cinsel hayat, çitflerin birbirlerini tamamlamak adına beslendikleri en önemli besin kaynaklarındandır.

Araştırmalar sonucu elde edilen veriler çok net göstermiştir ki, erkek ya da kadın fark etmeksizin, var olan kişilik özellikleri, kişinin cinsel ilişkiyi yaşama şeklini ve tarzını da çok net etkilemektedir. Bazı bireylerde var olan konsantrasyon sorunu, ya da kontrolsüz olan duygu durum halleri, cinsel anlamda boşalma durumunu partnerinden bağımsız olarak etkilemektedir. Böyle bir sıkıntısı olan erkekler, genellikle eşiyle yaşadığı mutsuz cinsel hayat karşısında aldığı tartışma odaklı tepkiden dolayı, cinsel ilişkiye karşı zaten odaklanma sorunu yaşar. Böylelikle, bu tarz insanlarda  ereksiyon sorunu veya cinsel isteksizlik problemleri de ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla problemleri direkt olarak sertleşme sorunu ile alakalı değildir. 

Bilinçli ve bilinç altı düşünceler ejakulasyonu (boşalmayı) etkileyebilir. Bu durumun oluşmasında bazen fazla stresin de rolü göz ardı edilmemelidir. Diğer tarafdan partnerini kendinden daha değerli ve baskın gören bireylerde, onu yeteri kadar mutlu ve tatmin edemeyeceğim endişesi altında, kaygı odaklı yapılan cinsel birlikteliklerde toplumsal adıyla 'erken boşalma' sorunu görülebilmektedir.  

Erken Boşalma'da (Ejakulasyon), başarısızlık korkusu, performans kaygısı, günah işleme veya suçluluk duygusu, hastalık kapma, gebe bırakma, başkası tarafından mahrem yerlerinin keşfedilme korkusu; aşırı isteğin verdiği gerginlik gibi psikolojik faktörler önemli rol oynamaktadır. Bu durum kişinin istediği ve arzu ettiği bir cinsel yaşamı yaşayamamasına neden olduğu için gündelik yaşam kalitesinde düşüşler olur. Bu durum kişinin ruh halinde ciddi olumsuzluklara neden olduğu gibi, çok net bir şekilde ilişkisine de yansır.

ENA Therapia Psikoterapi Merkezi olarak, Uzman Terapistlerimiz eşliğinde yapılan bilinçaltı çalışmalarıyla, danışanı bu denli kontrolsüz kılan, “tutamama” ve “kontrolsüz boşaltma” haline götüren nedenin kaynağına inilir. Kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kere uygulanan, 45 dakikalık tek seans oturumu, ya da 90 dakikalık çift seans oturumuyla, tedavi maksimum 2 veya 3 ay içinde başarıyla tamamlanmaktadır. Böylelikle, bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşama kavuşması sağlanır. 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL