kurumsal

Terapi Çeşitleri

Uyku Bozukluğu Tedavisi

En son ne zaman deliksiz, huzurlu, güzel bir uykuya kendinizi bıraktınız? Uyku, hayat gibidir, hayata güvenmeye başladığınızda ve güvenilir insanları çevrenizde tutmaya başladığınızda, kendiliğinden en güzel haline girer.

Hayatın akışı içersinde, bazen kendimizi güvende hissettiğimiz olaylar olur. Her biri, bazen biz birşeyler yapamasak da, ailemiz, ailemiz kadar güvendiğimiz insanlar, niyetler tarafından oluşturularak, güvende hissetmemizi sağlar. Bazen sadece kendimize güveniriz. Çünkü yapabileceklerimize, kendimize, becerilerimize güveniriz. Ama bazen de hayatın akışı içinde, birlikte zaman geçirmek zorunda olduğumuz insanların üzerimizde yarattığı güvensizlik duygusu, kendimizi teslim edememize neden olur. Teslim edeme halimiz, 'zarar görme ihtimalim olabilir' kaygısıyla kontrolü elimizde tutmaya çalışma gereksinimiyle kendini gösterir. Bu durum da, sonrasında bizi gerginleştiren uykusuzluğa; uyku problemine neden olur. 

Aklımıza takılan insanlar, problemler, olaylar, düşünceler, onları bir kenara koyarak hayatımıza devam edemeyeceğimizi düşündüğümüz boyutta önemli insanlar ve sorunlar olarak bilinçaltımızda, hayatımızda yerini aldığı için de, onları çözmeden hayatın akışına da, uykunun huzurlu yumuşak teslim alışına da kendimizi bırakamayız. 

Çözümü basittir aslında, ENA Therapia'da öncelikli olarak, size hayatın kendi akışı içindeyken neleri kontrol etmek isteseniz de edemediğinizi hatırlattığımız çalışmalarımız olur. Kontrol etmek zorunda kalmasanız da, güvenilir insanlar tarafından, bazen tanısanız da, tanımasanız da nasıl korunduğunuzu hatırlatırız. Bu hatırlatmalarla birlikte odağınız, güvenemeyeceğiniz ya da güvenmemeniz gereken insanlardansa, güvenebileceğiniz insanlara çevrilir. Böylelikle daha kalabalık, daha güçlü ve güvende hissetmeye başlarsınız. Sonrasında da, uyku problemi oluşturacak düzeyde sizi etkileyen olayları teker teker gözünüzde küçültüp, sizi devleştirecek şekilde çözmenizi sağlarız. Böylelikle hem kim olduğunuzu tekrardan hatırlamış, hem de daha güçlü bir psikolojiyle en temel fiziksel ihtiyaçlarımızdan biri olan uyku ihtiyacını keyifle karşılamaya başlamış olursunuz. Ve tekrardan hatırlarsınız, bu hayatta tek başınıza yaşamadığınızı ve hayatın kendi içinde aslında çok adaletli ve görebildiğiniz sürece güvenilir bir akışı olduğunu, tek yapmanız gereken şey teslim olmaktır. Pek tabi ki güvenilir insanlara... Bizden destek alarak, uyku probleminizi çözmek isterseniz de, size keyifle eşlik ederiz.

ENA Therapia Psikoterapi Merkezi 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL