kurumsal

Başkalarını Değiştirmek Yerine, Neden Kendinden Başlamıyorsun?

Hep başkalarını değiştirmek istersin ama, kendini değiştirmeden nasıl bunu becerebileceksiniz ki? 'Önemli bir düşünür :)   

Çevrenize, yolda giderken, yemek yerken, toplu taşıma araçlarını kullanırken, ya da sadece yürürken, hiç dikkatli baktınız mı?

Çoğu, çatık kaşlarla etrafına ‘sen bunu nasıl yaparsın?’ dermiş gibi öfkeyle bakıyor….

Pek bir azınlık da, mutlu mutlu gülen gözlerle ….

Aradaki fark ne olabilir acaba?

Birinin etrafındaki mutsuzluklara konsantre olması ve sağlıksıza doğru gitmesi? Diğerininse, sağlıklı ve mutlu olana doğru gitmesi olabilir mi?

Bu hayatta, her ne kadar bir takım şeyler bizi mutsuz etme yolunda gitse de, bazı şeyler vardır her zaman ışık ve enerji verir…. Çünkü içinde sevgi barındırır… Başkalarına çatık kaşlarla bakan insnaların çoğunda var olan şey aynıdır aslında… Kendinden daha çok diğerlerine konsnatre olması…

Zaten onun için sürekli ‘Sen nasıl bunu yaparsın?’ ‘Sen, nasıl bana böyle davranırsın…?’ O kadar önemlidir ki karşı tarafın nasıl davrandığı ve nasıl olduğu ….

    Onlarda takılı kalırlar…

    Diğerleri ise, hani şu mutlu mutlu hareket edenler…. Tek konsantre oldukları şey vardır…

    Onları mutlu eden şeyler …

    Değiştirebilecekleri şeyler..

    Daha da mutlu olabilmek adına, daha çok kendilerine konsantre olurlar…. Çünkü kendileri de, en az karşışındakiler kadar değerli ve önemlidir….

    Düşünebiliyor musunuz, karşınızda şişman bir kadın var ve sürekli ona ‘zayıflasana, iradeli davransana, kendini düşünsene…’ diyen kendine bakan, daha iradeli ve mutlu bir var …. Ne kadar çabalasa da, karşısındakini değiştiremiyor…. Ve değişmeyeceğini bildiği halde devam ediyor…. Ve devam ettikçe bu durum onu karşısındaki kadar mutsuz hale getiriyor….

    MUTSUZ VE DEĞİŞMEK İSTEMEYEN İNSAN =0 MUTLU VE DEĞİŞİME HER ZAMAN AÇIK OLAN İNSAN=1 Yani 0+1=1 iken, mutlu insan, değiştiremeyeceği mutsuz insana konsantre olarak kendinden kopuyor ve bir bakıyor ki o da 0 olmuş…

    Acaba neden, o insan, onun yerine 1+1=2’ye konsantre olmayı düşünmez..?

    Ya da 1+1+1+1+1+1+1……………………….

    Çok mutlu olmaktan korktuğu için?

  ENA     

    Ps: Üzüm üzüme bakarak kararıyorsa, kararmayan üzüm olup, kararmayanlara konsantre olun :)

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL