kurumsal

En Son Ne Zaman, Bir Denklem Değiştirdiniz?

Sizce, hayatınızda, yeni bir denklem oluşturmak için, başkalarının değişmesini beklemenize gerek var mı?

Size bir soru?

Size; 'Hayatınızı zorlaştıran ve bu zorluğu hayatınızın içinde var etmenizi sağlayan 'denkleminiz' nedir?' diye, sorsak, cevabınız ne olur? 

Siz kendinizi ve size yardımcı olmadan, hayatınızı zorlaştıran düşünce denklemlerinizi fark edip, onlardan kurtulursanız, hayatınızda nasıl değişiklikler olacağını biliyor musunuz? 

Kimbilir belki de, yeni düşünce denklemleriyle hayatınıza, sağlamasını yapmak zorunda kalmayacağınız güzellikler akıp geliverir. Böylelikle de, aynı problemi defalarca farklı işlemlerle çözmeye çalışmaktansa, içeriğini değiştirebildiğiniz yeni denklemlerle hayatınızı kolaylaştırmaya başlamış olursunuz.

Biliniz ki; Kimse sen istiyorsun diye değişmeyecek ya da kendini değiştirmeye çalışmayacak. Eğer beklemek istiyorsan tabii ki bekle.

Bil ki "O, 31. kattaki apartman dairesine, sen her ne kadar her seferinde merdivenle nefes nefese kalarak ulaşmaya çalışsan da, seni daha rahat, daha hızlı, ve daha keyifli oraya taşıyacak asansör, her zaman mevcut ve mevcuttu da, yeter ki sen yeteri kadar dikkatli çevrene bak. 

'Hayatınızı kolaylaştıran ve zorlaştıran şeyler'; diye iki başlık oluşturacak olsak, ikisinin de altını neyle doldururdunuz? Peki, hayatınızı zorlaştıranlarla, kolaylaştıranları  gene ikiye ayırsak, altlarını 'nasıl insanlar' doldurur?

Eğer, daha kolay, rahat ve dingin bir hayat yaşamak istiyorsanız, hayatınıza herşeyden önce, sizi anlasın diy ebüyük mücadele verdiğiniz insnaları değil, sizi anlayan insanları seçiniz. Biliniz ki, yumuşacık, tatlı bir insan haline gelivermenizi sağlayan insnalar 'onlar' olaylar ise, onların hayatınızda sağladıkları 'kolaylıklar'dır.
ENA

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL