kurumsal

Köpeğiniz mi Sizi Korur? Siz Mi Köpeğinizi?

Rol Karmaşası Çevrenizdeki köpeklere hiç dikkatli baktınız mı?

Bazısı çok mutludur, sempatik sempatik herkesin hayranlığını kazanacak şekilde dolanır dolanır durur... Tasması yoktur, kullanmaya ihtiyaç duymaz sahibi... Çünkü bilir ki, kendisinden uzaklaşsa da, sahibinin bir ses vermesi, anında yanında türemesine neden olur. Yeter ki sahibi yanından vız vız arabalar geçtiği noktada onun dikkatini dağıtacak şekide ‘Daisy’ diye bağırmasın.... Çünkü o noktada Daisy kendisinden önce sahibinin yardıma ihtiyacı olduğunu düşünerek, kendini yok sayarcasına sahibine doğru koşar...

Etrafta üzerine doğru vızır vızır gelen arabalar olsa bile, sahibinin yardıma ihtiyacı olduğunu düşünerek koşar... Çünkü neticede bir köpekdir ‘O’ ve, dünyaya gelme nedeni sevdiklerini korumakdır... Kendini yok sayarcasına...

O köpeğin sahibinin yapması gereken şey nedir peki? Yanından vızır vızır geçen arabaların ona çarpabileceği ihtimalini yok saymadan, onu o arabaların içinde ona güvenerek bırakmak mıdır?

Yoksa, arabaların ona çarpma ihtimalini göz ardı etmeyerek, yavas yavas dikkatini dağıtmadan onun yanına gidip, gerekli zamanlarda kullanmak üzere elinde tuttuğu tasmayı ona takmak mıdır?

Ya da çevreden geçen araba vızıltılarına rağmen kulaklarını kapatıp kendi hislerine konsantre olabilecek kadar dürtüleri sağlıklı olan bir av köpeği olduğunu unutmadan, dikkati dağılsa bile, kendine zarar verecek hiçbirşey yapmayacağına olan güveninizle serbest bırakmak mı ?

Cevap? ... ?

Eğer köpeğinizin ruhunda serbest olmak ve bağımsız bir şekilde istediği yerde kalmak var ise, o tasma onu zaten mutsuz eder... O ait isterse ve ait hissediyorsa sizi korur, yanınıza gelir.... ait hissetmez ve stemezse de gelmez... Çünkü O bir köpekdir ve köpeklerin doğalarında ait hissettikleri kişiyi koruma, kollamak ve yanında olma dürtüsü vardır. Ve tabii ki aynı zamanda kendilerini de korumak...

Tasma sadece kendinizi yormanıza neden olur... zorla hiçbir canlıya birşey yaptıramazsınız....

Bu köpeğiniz bile olsa, istediği ve ait hissettiği için sizin sahiplenmenize izin verir ve o doğrultuda hareket eder.

Burda altı çizilmesi gereken en önemli soru şu;

Siz köpeğinize biri saldırdığında, ya da onun kontrolü dışında birşeyler olduğunda, O nasıl olsa kendi başına halleder diye bekler misiniz?

Yoksa, 'Kendi başına halledebileceği limitli şeyler vardır, tabii ki benim de desteğime ve yardımıma ihtiyacı olduğunda yanında olurum.' mu dersiniz?

Bazen köpeğiniz, bazen siz gerekli şart ve koşullarda birbirinize destek verebilirsiniz... Bu köpeğinizin içgüdüsüne ve gücüne inanmadığınız anlamına gelmez... Bu köpeğinizin, bir sahibi olduğu ve hiçkimsenin ona zarar vermesine izin vermeyeceğiniz anlamına gelir...

Birileri sizin için değerliyse, onları korursunuz, ne kadar güçlü, ne kadar akıllı ya da ne kadar sezgileri güçlü olsa da.... Çünkü her canlının bir diğerine her zaman ihtiyacı vardır.


Bazen Daisy Ama Genelde Sahibi :)

ENA

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL