kurumsal

Sizin, İçin 'Dünyanın Yedi Harikası' Nedir?

Dünyanın Yedi Harikası.... Dünyanın yedi harikasına neden dünyanın yedi harikası denildiğini hiç düşündünüz mü?

İnsanoğlu çağlar boyunca hem kendi insanının, hem de geleceğin hayranlıkla bakacağı eserleri, nasıl yapacağını düşünür dururmuş.... Bu düşünceler, onları hayranlıkla izleyecekleri eserleri ortaya koymaları adına harekete geçirmiş. Ve derken ‘Dünyanın Yedi Harikası’ olarak bilinen muhteşem eserler çıkmış.

İşin enteran kısmı şudur ki, O muhteşem eserler hala ‘Dünyanın Harikalar Listesi’ adı altında yer almaktadır...

Pek çok insan hayatı boyunca bir takım şeyleri, bazen başkalarını hayran bırakmak adına, bazen de kendi hayran hayran bakmak adına yapar durur.

Hayattaki hiçbir canlı eşit şart ve özelliklerle yaratılmadıysa, nasıl oluyor da, çağlar öncesinde oluşturulmuş ‘Dünyanın Yedi Harikası’ hala günümüzün sozsuz imkan ve olanaklar çemberinde, hala kendini koruyabilmiş?

Hiç düşündünüz mü?

Birlikte düşünelim ....

Çevrenize baktığınızda, enerjisiyle, güzelliğiyle, konuşmasıyla, sevgisiyle, gösterdiği özenle, saygısıyla, azimiyle, disipliniyle, entellektüel bilgisiyle, yaratıcılığıyla, azmiyle, .... hayranlık uyandıran pek çok insan vardır. Bu insanların herbirinin bütün güzel özelliklerinin tek bir amaç için birleştiğini düşünün. Yanlış, eksik ve güzel olmayan birşey olma ihtimali var mıdır?

Büyük bir ihtimalle, birinin gözünden kaçan minik ayrıntı, diğer dikkatli olan tarafın gözünden kaçmayacağı için, yoktur...

Dolayısıyla eksiksiz ve özenle oluşturulmuş her eser, her zaman, her çağ ve kuşak tarafından hayranlıkla karşılanmıştır ve karşılanacaktır, diyebilmemiz mümkün.

Peki kendi hayatınızın 'Harikalar Listesini' yapmaya ne dersiniz? 

Sizin için bu dünyada harika olan şeyler nelerdir? Bir farkındalık çalışmasına ne dersiniz? 

Hayatınızda, baktıkça hayranlık duyduğunuz, konuştuştukça geliştiğiniz, yanındayken huzurla nefes aldığınız, gözlerinizi kapattığınızda güvenle kaldığınız, baktıkça enerji aldığınız, düşünmeseniz de düşünüleceğinizi bildiğiniz, dikkatli olmasınız da dikkatli olacağını bildiğiniz, birlikteyken sizi daha da güçlendiren, birileri var mı? Listenizde kaç kişi ya da canlı var bilmiyoruz fakat, bir tane bile varsa umarız o kişi ya da kişiler kim olduklarını biliyorlardır. 

Türkcell'in dediği gibi hayat paylaşınca güzel, özellikle farkında olanlarla .. :) 

ENA

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL