kurumsal

Hakkımızda_Kurumsal

Esin Nur Akyıldız

Esin Nur AKYILDIZ

ENA Therapia Psikoterapi Merkezi Kurucusu Uzman Psikolog Esin Nur Akyıldız, ergen ve yetişkinlerle ilgili her konuda kapısını çalan her bireye, klasik terapi anlayışının dışında uyguladığı, sanat, müzik ve tiyatrel terapi rengiyle hizmet vermektedir. Çift ve Aile Terapisi alanında Türkiye'de yazılı ve görsel basında, öncü psikologlardan olan Akyıldız, aynı zamanda grup terapisinde uyguladığı farklı yöntemler ve ENA Oyunlarıyla, endüstriyel (işyeri psikolojisi) alanda da, kurumlara eğitim ve psikoterapi desteği vermektedir.

İstanbul doğumlu olan Esin Nur Akyıldız, ilkokul ve ortaokul eğitimini Özel Dost Koleji’nde, lise eğitimini Beşiktaş Lisesi’nde  tamamlamıştır. Yüksek başarıyla girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni yarı-burslu tamamladığı süre zarfında, hayatında vazgeçilmezlerden olan müziği, daha doğru öğrenebilmek için, üniversitenin müzik bölümünde minor yapmıştır. Psikoloji lisansını tamamladıktan sonra, yüksek lisansını yapmak üzere Marmara Üniversitesi’ne girmiştir.

Lisans eğitimi sırasında İstinye Devlet Hastanesi psikiyatri polikliniğinde etkin bir süre psikolog olarak yer almıştır. İstinye Devlet Hastanesi’nde tanışma ve birlikte çalışma fırsatı bulduğu Psikiyatri Uzmanı Hüsamettin Güldoğan’la, mezun olduğu andan itibaren Psikiyatri Uzmanı Güldoğan’ın sahip olduğu “Değişim Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi” bünyesinde, Klinik Psikolog ünvanıyla çalışmaya başlamıştır. Değişim Psikiyatri Merkezinin çatısı altında 10 sene uzman psikolog olarak çalışmıştır. 

İstanbul Çapa Hastanesi’nde  “Cinsel İşlev Bozukluğu” üzerine eğitim alan Uzman Psikolog Esin Nur AKYILDIZ, cinsel işlev bozukluğu üzerine hem bayanlar hem de erkeklerden oluşan grup terapilerine katılmıştır. Bu konuda uzman olduktan sonra, Türkiye’de yaşayan pek çok insanın yetersiz cinsel bilgiye ve cinsel sorunlara sahip olduğu gerçeğinden yola çıkarak, bu konuyla ilgili yoğun ve aktif çalışmalara başlamıştır. Ülkemizde sayılı psikoterapiyle cinsel sorunları çözen psikologlarımızdandır.

İstanbul Çapa Hastanesi'nde hem erkek hem de bayanlardan oluşan grup terapisi süreçlerini yöneten Akyıldız, eğitimine Amerika'da devam etmiştir. Onkoloji Hastaları üzerine çalışmalar yaparak, Vanderbilt Universite'si Onkoloji Departmanında çalışma fırsatı bulmuştur. Hayatta her türlü mücizenin kişinin kendi elinde olduğuna inanan Esin Nur Akyıldız, Onkoloji hastalarıyla yaptığı grup terapilerinde önce kendi mucizelerine inanmak ve sonrasında da gerçekleştirmek adına, oldukça keyifli ve süprizlerle dolu çalışmalar yapmıştır.

Mesleğiyle ilgili her türlü gelişmeyi yakından takip eden Esin Nur Akyıldız, hastalarına sıradışı ve renkli bir psikoterapi desteği verebilmek  adına yoğun eğitim süreçlerine girmiştir.  Psikoterapi yelpazesini oldukça renkli tutmak için, aldığı psikodrama terapisi, art terapi, müzik terapi, spor terapisi gibi eğitimlerin yanısıra, kendi kişişel yaratıcılığını da ortaya koyabilmesine neden olan zevkli ve başarılı terapi süreçlerine imzasını atmıştır. 

Bütün dünyanın en büyük açıklarından biri olan endüstriyel alandaki yetersiz psikolog ihtiyacını gören Esin Nur AKYILDIZ, Marmara Üniversitesi'nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Masterını yapmıştır. Akyıldız işyeri psikolojisi, çalışan motivasyonu, para yönetimi, yönetici eğitimleri, .... gibi işyerinde var olabilecek mevcut sorunlarla ilgili, kapısını çalan kurumlara yoğun olarak eğitimler vermektedir. 

Diğer taraftan grup terapisinin toplumdaki "güven ve yalnız değilim" duygularını beslemesinde ve mevcut sorunun daha hızlı çözülmesinde önemli bir etkiye sahip olduğunun bilinciyle, Türkiye'ye grup terapisi desteği vermek için keyifle çalışmalarına devam etmektedir. 

Hayatındaki en büyük aşklarından biri olan mesleğiyle  ilgili her türlü gelişmeleri takip eden Esin Nur Akyıldız, İstanbul Psikologlar Derneği, Türkiye Psikologlar Derneği, Amerikan Psikologlar Derneği, Amerika Psikodrama Enstitüsü, Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nin (RPTD), İstanbul Psikodrama Enstitüsü üyesidir.

Yazılı ve görsel basın olmak üzere, pek çok televizyon ve haber programında Uzman Psikolog kimliğindeki farklı renklerle ilgili süreklı aranılan, programlara konuk olan, Marie Claire, Cosmopolitan, FormSantre, Yeşilay, Bugün Gazetesi gibi yazılı basında var olan önemli kurumlarda köşe yazıları yazan, oldukça aktif ve tüm donanımını olabilidğince fazla insana ulaştırmak için elinden gelen her türlü cömertliği gösteren, idealist ve işini büyük bir aşkla yapan bir psikologdur.

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL