kurumsal

Hakkımızda_Kurumsal

Hoşgeldiniz

Hayat teslimiyetle başlar...

Birinin sizin için birşeyler yapmasına ihtiyacınız olduğunu kabul eder, hayata kendinizi teslim edersiniz. Tıpkı yeni doğan bir bebeğin, annesinin kollarına kendini teslim ettiği gibi.

Terapi de aslında böyle bir şeydir. Teslimiyetle başlar.

Önce yardıma ihtiyacımız olduğunu kabullenir, sonrasında terapistin güvenli ellerine kendimizi bırakırız. Güven, kendimizi teslim etmemize neden olan en önemli besin kaynağıdır. Kişinin hayata, kendine ve diğerlerine duyduğu inanç, güven dediğimiz bu besin kaynağıyla birleştiğinde, hem kendinden hem de başkalarından faydalanabilmesi adına, önemli bir değişim sürecine girmesine neden olur.

Bir düşünce eken; bir davranış biçer,
Bir davranış eken; bir alışkanlık biçer,
Bir alışkanlık eken, bir huy biçer,
Bir huy eken, bir karakter biçer,
Bir karakter eken; bir KADER biçer.
Freud.


Freud'a göre bir insanın kaderini oluşturan ilk tohum, düşünce tarzıyla başlamaktadır. Kişi, nasıl bir düşünceyle hayatına başlıyorsa, davranışları, alışkanlıkları, huyu, karakteri ve kaderi de o yönde gelişir.  

Değişim süreci üzerine yaptığı önemli araştırmalarla tarihe adını altın harflerle kazıtan Evrim teorisinin babası Charles Darwin'e göre ise, bir insanı güçlü yapan şey, ne geldiği ırk, ne de zekasıdır. Onu güçlü yapan şey, değişime karşı gösterdiği uyum ve adaptasyondur.

Dolayısıyla, Biz ENA Therapia Psikoterapi Mekezi olarak kaderinmiş, gibi gözüken ilk tohumu, yani  "düşünce tarzını" değiştirmek istersen, hoşgeldin.

DEĞİŞİM’İN GÜCÜ...

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL