kurumsal

Atölye ve Kamplar

Aşk ve Öfkenin Savaşı

Aşk… Kimilerine göre varlığı inkar edilen, kimilerine göre ise yaşama sebebi olan şey….

Bizler, aşkın büyüsüne ve varlığına inanan kimilerini temsil edecek olursak, hepimizden aşka dair çok çeşitli tanımlar çıkacaktır. Aşk tanımlamalarımızdaki farklılığa rağmen, vücudumuzun aşka verdiği tepkiler hemen hemen aynıdır. Yüzümüzde gülücükler açtıran, yaşama heyecanı sağlayan, içimizi coşturan, hayata yeniden bir anlam yüklememize neden olan, midemizde kelebekler uçurtan, o tarifi mümkün olmayan duygu; hepimize bitmek bilmeyen bir enerji, mutluluk ve heyecan verir.

Yaşaması ve hissetmesi cesaret isteyen bu muhteşem duygu, varlığıyla hayatın en tepe noktasına ulaşmamızı sağlarken, aynı zamanda yokluğuyla da en dibe vurmamıza neden olur….

Öfke… En temel, en güçlü duygulardan biridir. Çoğu zaman nedenini bilmediğimiz bir şekilde, bir anda kontrolsüz bir şekilde volkan misali patlamamıza neden olur… Bazen de baş edemediğimiz pek çok duygunun üstünü örtmemizde, o an için yardımcı olur…. Sonra bu sürekli bitmek tükenmek bilmeyen bir durum haline gelince, anlarız ki başka bir şeyler var ve kontrol altına alabilmek için bilmek, öğrenmek gerekir… Çünkü kontrol edememeye başladığımız bu duygu, hem kendimize hem de çevremizdekilere zarar vermemize neden olur…

Ve bizi tanımadığımız birine dönüştürüverir.

Aşk'la Öfkenin Savaşı

Aşk; hikayeleriyle ismini tarihe kazıtmış… Korku, mutluluk, endişe, üzüntü, sevinç, bağlılık, coşku…. Gibi pek çok duyguyu içinde barındıran…. İnsana bütün her şeyin üstesinden gelecek gücü veren, büyüleyici bir duygudur..

Öfke; tarihte varlığıyla pek çok güzel duyguyu, varlığı, insanı yok etmiş, kontrol edilemezse çok tehlikeli bir hal alabilen oldukça güçlü bir diğer duygudur…

Aşk'ını hissedip itiraf etmeye ve sahiplenmeye ihtiyacın varsa…..

Öfke'nle ne kadar baş etmeye çalışıp mücadele etsen de senin kontrolünün dışına çıkıp seni tanımadığın birine dönüştürüyorsa…….
Ya da bütün bu duyguların hiçbirinin farkında değil ve görmek, duymak, inanmak, hissetmek istiyorsan…..

Tamamıyla konunun Aşk'la Öfke'nin Savaşı üzerine şekilleneceği….

Adının "CESARET 2" konulacağı……

Grup terapisinin bir parçası olmak istiyorsan ….

Hedef; Aşk ve Öfke gibi iki güçlü duygunun hangisi galip gelecek ve bunun için ne yapılması gerektiğini öğrenmek, öğretmek ve izlemektir….

Cesareti olanlar, buyurun kapımız hepinize açık.

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL