kurumsal

Terapi Çeşitleri

Seks Terapisi ve Cinsel İşlev Bozukluğu Terapisi

İnsanoğlunun en temel gereksinimlerinden biri olan cinsellikle ilgili her türlü sorunu ele alan terapi şeklidir.

CİNSEL SORUNLAR

Seks Terapisi & Cinsel İşlev Bozukluğu Terapisi

İnsanoğlunun en temel gereksinimlerinden biri olan cinsellik, en az su içmek, yemek yemek, nefes almak kadar önemli bir ihtiyaçtır. Kaliteli ve tatmin edici bir cinsel yaşam, sağlıklı ilişkilerin de temel besin kaynaklarındandır. Özellikle mutlu bir cinsel yaşam ilişkileri daha güçlü ve dinamik şekilde hayatta tutar. Temel dinamiği birleşme olan cinsellik, kadın ile erkeği birbirine ait ve bağlı hissettiren, cinsel rollerin netleştirilerek hissedildiği, yok sayılmaması gereken son derece önemli bir kaynaktır. 

Yapılan araştırmalar sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel yaşamı olan çiftlerin, bireysel olarak cinsel ihtiyaçlarını doyurmalarından dolayı, birbirlerine karşı daha töleranslı ve daha bağlı olduklarını göstermektedir. Cinsellik çiflerin birbirlerini tamamlamak adına beslendikleri en önemli besin kaynaklarındandır.

Cinsel Sorunlar, Seks Terapisi ya da Cinsel İşlev Bozukluğu Terapisi, erkek ve kadının cinsel yaşamla ilgili yaşadığı her türlü problemin, çözümüne gitmek adına oluşturulan bir terapi çeşididir.


Cinsel kimlikle ilgili çatışmalar,

Cinsel hayatı yok saymak,

İstediği ve arzu ettiği şekilde cinselliği yaşayamamak,

Korku ve farklı yanlış öğretilerden dolayı cinselliğe ya da sekse yanlış ve günah bir davranışmış gibi bakmak,

Performans kaygısı,

Teslim edememek,

Konsantrasyon sorunu,

Utanma hissi,

Fantezi ya da hayallerin ketlenmesinden dolayı kişinin kendini gerçekleştirememesi,

Ya da gerçekleştirilip, kontrol edilemeyecek düzeyde bağımlılık yapan fantezi ve hayallerden dolayı, kişinin tek eşli bir cinsel yaşam süremeyeceğini düşünerek suçluluk hissetmesi,

Çıplaklıktan çekinme, korkma,

Kişinin kendi cinsel organından korkması ya da beğenmemesi,

Cinselliği bastırma,

Cinsel tercih, dürtüsel homoseksüel ya da biseksüel tercihini yaşama hakkını kendine verme, ya da verememe,

Toplum ya da aile baskısı,

Dokundurmama ya da dokunamama hissi,

Cinselliği kontrol edememe,

Cinselliği nasıl yaşayacağını bilememe,

gibi pek çok konu, bireylerin Seks Terapisine başvurmalarına neden olur. 
EnaTherapia olarak merkezimizde Uzman Terapistimiz tarafından bireylerin cinsel yaşamlarında karşılaştıkları ve yaşadıkları sorunları çözebilmek adına psikoterapi desteği verilmektedir. Kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kere uygulanan, 45 dakikalık tek seans oturumu, ya da 90 dakikalık çift seans oturumuyla, tedavi ortalama 2 veya 3 ay içinde başarıyla tamamlanmaktadır.

 

A) Vajinimus

Vajinismus; kadının bilinçaltında cinselliğe yüklediği olumsuz, kötü anlamlar nedeniyle oluşturduğu korkularından dolayı, bilinçdışı bir şekilde vajinanın kasılması ve birleşmeye karşı refleksif tepki göstermesi durumudur. Bu durumun yoğunluğu kişiden kişiye değişmektedir. Bazı bireylerde, cinsel birleşme anında başlayabildiği gibi, bazı bireylerde ufak bir dokunma temasıyla bile başlayabilmektedir.

Terapilerde uygulanan bilinçaltı çalışmalarıyla cinselliğe yüklenen yanlış öğretiler, korkular, inanışların nerelerde oluştuğu bulunur, sonrasında doğru olanlarıyla yer değiştirilir. Uzman terapist tarafından yapılan  bilinçaltı çalışmalarıyla cinselliğe yüklenen korkular ve yanlış bilgiler temizlenir. Kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kere uygulanan, 45 dakikalık tek seans oturumu, ya da 90 dakikalık çift seans oturumuyla, tedavi ortalama 2 veya 3 ay içinde başarıyla tamamlanmaktadır. Bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşama kavuşması sağlanır. 

 

B) Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu)

Erkekte kalıcı olarak doyurucu bir cinsel ilişki için yeterli ereksiyon sağlanamama ve sürdürememe hali olarak tanımlanmaktadır. Bütün dünyada yaygın bir şekilde görülen bu sorun yaşamı tehtid edici bir problem olmamasına rağmen gerek fiziksel sağlığı, gerek ruhsal ve gerekse sosyal sağlığı ciddi şekilde bozduğu için ve sağlığı bozma yanında yaşam kalitesini de düşürdüğü için, oldukça önemli bir sorun olarak kabul edilmektedir. Birçok sağlık sorunundan daha fazla ve yoğun şekilde mutsuzluk kaynağı olmaktadır. 

EnaTherapia olarak merkezimizde Uzman Terapistlerimiz eşliğinde yapılan bilinçaltı çalışmalarıyla problemin kaynağına gidilir. Kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kere uygulanan, 45 dakikalık tek seans oturumu, ya da 90 dakikalık çift seans oturumuyla, tedavi ortalama 2 veya 3 ay içinde başarıyla tamamlanmaktadır. Bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşama kavuşması sağlanır. 


C) Premature Ejaculation (Erken Boşalma)

Erken Boşalma'da (Ejakulasyon), başarısızlık korkusu, performans kaygısı, günah işleme veya suçluluk duygusu, hastalık kapma, gebe bırakma, başkası tarafından mahrem yerlerinin keşfedilme korkusu; aşırı isteğin verdiği gerginlik gibi psikolojik faktörler önemli rol oynamaktadır. Bu durum kişinin istediği ve arzu ettiği bir cinsel yaşamı yaşayamamasına neden olduğu için gündelik yaşam kalitesinde düşüşler olur. Bu durum kişinin ruh halinde ciddi olumsuzluklara neden olduğu gibi, çok net bir şekilde ilişkisine de yansır.

EnaTherapia olarak merkezimizde Uzman Terapistlerimiz eşliğinde yapılan bilinçaltı çalışmalarıyla, danışanı bu denli kontrolsüz kılan, “tutamama” ve “kontrolsüz boşaltma” haline götüren nedenin kaynağına inilir. Kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kere uygulanan, 45 dakikalık tek seans oturumu, ya da 90 dakikalık çift seans oturumuyla, tedavi ortalama 2 veya 3 ay içinde başarıyla tamamlanmaktadır. Bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşama kavuşması sağlanır. 

 

D) Ketlenmiş Ejaculation (Geç Boşalma)

Bu problemi olan erkeklerin genellikle ereksiyon kusuru veya cinsel isteksizlik problemleri yoktur. Dolayısıyla problemleri direkt olarak sertleşme sorunu ile alakalı değildir. Bilinçli ve bilinç altı düşünceler ejakulasyonu etkileyebilir. Bu durumun oluşmasında fazla stresin de rolü göz ardı edilmemelidir. Diğer tarafdan partnerini kendinden daha çok düşünerek onu mutlu ve tatmin etmek adına kendini yok sayan bireylerde de yoğun olarak görülmektedir.

ENA Therapia olarak merkezimizde Uzman Terapistimiz eşliğinde yapılan bilinçaltı çalışmalarıyla kişiyi bu denli kontrollü davranmaya ve “boşaltamama” eylemine götüren sorun tespit edilir. Kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kere uygulanan, 45 dakikalık tek seans oturumu, ya da 90 dakikalık çift seans oturumuyla, tedavi ortalama 2 veya 3 ay içinde başarıyla tamamlanmaktadır. Bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşama kavuşması sağlanır. 

 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL