kurumsal

Terapi Çeşitleri

Çocuk Terapisi

Hayatınız boyunca kendinizi en özgür, en mutlu ve en güvende hissettiğiniz zaman, ne zamandı?

Çoğunuzun vereceği cevap aynıdır; 'çocukluk dönemi'. Çocukken sünger gibiyizdir. İçinde nefes aldığımız aile, gittiğimiz okul ve arkadaş gibi, önemli iletişim kollarından etkileniriz. Bazen olumlu, bazen de olumsuz yönde etkileniriz, ama etkileniriz. Bu etkiler, bizim kişiliğimiz ve karakterimizin şekillenmesini sağlar. Dolayısıyla çok önemlidirler.  Bu nedenle, şayet hayattaki en kutsal yer olan 'aile'nin daha da cıvıl cıvıl ve neşeli olmasını sağlayan çocuğunuzun; ruhsal gelişimini ve sağlığını önemseyerek hareket etmek isterseniz, size büyük bir keyifle eşlik ederiz.

Çocuk; anne, babası ve, var ise kardeşiyle olan ilişkileriyle birlikte şekillenir. Onlardan alacağı ilgi, ilgisizlik, sevgi, sevgisizlik, değer, değersizlik, adalet ya da adaletsizlik, iletişim becerisi ya da becerisizliği sonucunda oluşur. Çocuk bazen yaşadığı durumu iletişim yoluyla aktarmayı seçer. Bazen iletişim becerisindeki sınırlardan dolayı, dolaylı yollardan 'hırçın' ya da 'öfkeli' davranış şekilleriyle gösterir. Bazen bastırmaya çalıştığı için rüyasında ortaya çıkan korkularıyla kendini gösterir. Bazen miğde krampları, kusma davranışı ya da cilt kızarıklıkları, konuşma bozuklukları gibi psikosomatik dediğimiz, fiziksel tepkilerle kendini fark ettirir. Ama bir şekilde, anne ve baba dikkatli bakabildiği sürece fark ettirir. Burda önemli olan kısım, çocuğunuzun yaşadığı problemi ebeveyn olarak yok saymadan, ama aynı zamanda çocuğunuzun gözünde sıradan ve basit bir olaymış gibi onu ürkütmeden rahat bir şekilde terapi desteğine baş vurmakdır.

Şayet, çocuğunuza destek olmamızı istediğiniz her hangibir durum olursa, çocuklarımıza, 'çocuk dili'; yani oyun terapisi yoluyla destek olmaktayız. Amacımız, onlar farkına varmadan, oyun oynadıklarını zannederken, keyifli bir şekilde işimizi yaparak, tedavimizi başarıyla tamamlamaktır. Hem çocuğunuzu yaşadığı problemden, o farkına varmadan arındırmak, hem de yaşadığı problemi kolayca yenebileceğinin alt yapısını oluşturarak, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmenize destek olmaktır. Yardımcı olmamızı isterseniz, bizi aramanız yeterlidir. 
 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL