kurumsal

Eğitimler

Doğru İletişim Ve Konsantrasyon Eğitimi

Ne kadar çok anlatırsan anlat, karşındakinin anladığı kadarıyla sınırlıdır, anlattıkların.' demiş Mevlana. Bir insanın en temel psikolojik ihtiyacı; anlaşılmaktır. Anlaşıldığınız yerde, yumuşa dönersiniz. Birlikte çalıştıklarınızı da yumuşacık, sevgi ve saygı dolu insanlara dönüştürürsünüz. Onlardan biri olmak isterseniz, bekleriz.

Doğru İletişim ve Konsantrasyon Eğitimi

'Ne kadar bilirsen bil, Anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır.' demiş Mevlana.

Doğru iletişim gücüyle, istediğiniz insanın, sizi 'anlamasını istediğiniz gibi' anlamasını ister misiniz? O zaman buyurunuz.

Dünyada var olan canlılar arasında, konsantrasyonu en yüksek hayvanın, 'mavi balinalar' olduğunu biliyor muydunuz?Nedeni, insan kulağı dahil olmak üzere, her diğer canlının duyamayacağı kadar düşük desibeldeki seslere karşı, alıcılarının, algılarının açık olması.

Düşünebiliyor musunuz?

Su kadar sessiz ve vücut ağırlığınızı dahi hissetmeyecek düzeyde dingin bir huzura, kendinizi bıraktığınız bir yaşamda, yapmanız gereken tek şey; suyun içinde daha da, hafifleşerek dans etmek, aynı oyunu anlayarak, eşlik edeceklerle eğlenmek...

Yüksek değil de, huzurlu dingin ve kimsenin kolay kolay duyamadığı kadar hafif, ama güçlü hisleri hissedip, duyabilmek.

Baska canlıların duyabildiği bissürü sesin içinden sadece, iyi gelenleri ayıklayabilmek gibi...Peki siz, bu hayatla ilgili elemelerinizi neye göre yaparsınız? 

Size iyi gelenleri eleyebilmek için neye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? 

Öncelikli olarak bilmeniz gereken en önemli şey şudur? 

Bu hayatta, bir insanın ihtiyacı olan en temel gereksinim; anlaşılmaktır. 

Anlaşıldığımızı bildiğimiz yer, kendimizi güvende hissettiğimiz ve dolayısıyla yumuşamaya başladığımız yerdir. 

Peki, siz kimlerin yanında yumuşar, kimlerin yanında gerilmeye başlarsınız? Gerilmeye başladığınız yer neresi ise, onu keşfedip, sizi geren insan, insanlar ve sesleri duymadığınız bir hayat yaşayabilmenin yolu, MAVİ BALİNALAR gibi, sadece, 'sizinle aynı dili konuşan canlılara konsantre' bir hayat yaşabilmekten geçer. 

Bu durum özel hayatımızda mümkün olabilirken, bazen iş hayatımız ve kurumsal kimlik altında muhattap olmamız gereken rollerle birlikte mümkün olamamaktadır.

Bazen bilinçli olarak anlamak istemeyen çalışanlar ya da müşterilerle, bazen de bilinçsizce anlama potensiyeli olmayan insanlarla iletişim halinde olmak zorunda olduğumuz durumlar olabilmektedir.

Bu durumu doğru yönetebilmenin öncelikli formülü şudur.

Öncelikli olarak, herkes sizi anlamak zorunda değil, siz de herkesi anlamak zorunda değilsiniz. Fakat anlayamadığınız ama anlamanız ve doğru iletişim yoluyla kazanmanız gereken müşterileriniz olabilir. Bu durumda yapacağınız şey, ortak bir iletişim dili bulmakdır. Tıpkı, japon uyruklu bir erkek çocuğuyla, arap asıllı bir erkek çocuğunun, önüne araba konulduğunda, eğer karakterlerinde birlikte o arabayla oynayabilmek var ise, aynı dili konuşmasalar bile, oyun oynamaya başlamaları gibi...Eğer aynı dili konuşmak istediğiniz ve kazanmak istediğiniz kurumlar, insanlar ve ülkeler var ise, ENA Therapia olarak hedefimiz, size sadece doğru iletişim yolunu öğretmek değil. Aynı zamanda kurumunuza özel, hizmetinize sunacağımız ENA Oyunuyla, öğrendiğiniz herşeyi bedensel algınızla refleks haline getirmenizi sağlamak olacaktır.

Nedeni, aynı eğitim başlığıyla, tekrar kapımızı çalma ihtiyacı, hissetmemenizi sağlamaktır. 

Kendi hayatınızı, kendi lehinize, istediğiniz şekilde yaşamak isterseniz, bekleriz efendim.

Balinalar, konsantrasyon, japon asıllı erkek çocuğu, arap asıllı erkek çocuğu, araba... ve eğitim....  Ne bağlantısı var? diye düşünürseniz eğer, biz eğitimlerimizi, bize özel oyunlarımızla birlikte eğlenerek ve güldürerek yapmaktayız.
 Çünkü sizinki kadar bizim iş motivasyonumuz da oldukça değerlidir. 

Sizin, sadece kapımızı çalmanız yeterlidir efendim.

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL