kurumsal

Terapi Çeşitleri

Erkeklerde Geç Boşalma, Cinsel İşlev Bozukluğu Tedavisi Ve Terapisi

Günüzümün yaşam koşulları içinde yarışırken, pek çok insani ihtiyacımız yok sayılmaktadır. Doğru ve düzgün iletişim, duyguların ifade edilmesi, özel ve değerli olduğumuzu hissetmek,  anlaşılmak gibi pek çok insani gereksinimiz var. Bunlar karşılandığı an itibariyle daha yumuşak, daha mülayim, daha dingin insanlar haline geliriz. Çünkü insan olduğumuzu yok saymadan, varlığımızı devam ettirebilmek adına, kendimizi ve birbirimizi hem fiizksel hem de manevi olarak besleriz. 

Kadın, erkek ilişkilerinde, kadını da, erkeği de besleyen en temel kaynak, cinsellikdir. Kadın ve erkeğin hem vücut anatomileri gereği, hem de cinsiyet rollerini gereği hissettikleri gibi yaşayabilmeleri adına aidiyet duygusunu hissedebilmeleri adına bütünleşme, birleşme şekilleri ve bunun hissettirdiği tatmin durumu çok önemdlidir. 
İnsanoğlunun en temel gereksinimlerinden biri olan cinsellik, en az su içmek, yemek yemek, nefes almak kadar önemli bir ihtiyaçtır. Kaliteli ve tatmin edici bir cinsel yaşam, sağlıklı ilişkilerin de temel besin kaynaklarındandır. Özellikle mutlu bir cinsel yaşam ilişkileri daha güçlü ve dinamik şekilde hayatta tutar. Temel dinamiği birleşme olan cinsellik, kadın ile erkeği birbirine ait ve bağlı hissettiren, cinsel rollerin netleştirilerek hissedildiği, yok sayılmaması gereken son derece önemli bir kaynaktır. 

Yapılan araştırmalar sağlıklı ve tatmin edici cinsel hayata sahip olan çiftlerin, bireysel olarak cinsel gereksinimlerini beslemelerinden dolayı, birbirlerine karşı daha töleranslı ve daha bağlı hissettiklerini ortaya çıkartmaktadır. Karşılıklı tatmin sağlayıcı düzeyde yaşanan bir cinsel hayat, çitflerin birbirlerini tamamlamak adına beslendikleri en önemli besin kaynaklarındandır.

Araştırmalar sonucu elde edilen veriler göstermiştir ki, erkek ya da kadın fark etmeksizin var olan kişilik özellikleri, kişinin cinsel ilişkiyi yaşama şeklini de çok net belirlemektedir. Bazı bireylerde var olan konsantrasyon sorunu, ya da aşırı kontrollü olan duygu durum halleri, cinsel anlamda boşalma durumunu geciktirmektedir. Bu problemi olan erkeklerin genellikle ereksiyon kusuru veya cinsel isteksizlik problemleri yoktur. Dolayısıyla problemleri direkt olarak sertleşme sorunu ile alakalı değildir. Bilinçli ve bilinç altı düşünceler ejakulasyonu (boşalmayı) etkileyebilir. Bu durumun oluşmasında bazen fazla stresin de rolü göz ardı edilmemelidir. Diğer tarafdan partnerini kendinden daha çok düşünerek, onu mutlu ve tatmin etmek adına kendini yok sayan bireylerde de yoğun olarak görülmektedir.

ENA Therapia Psikoterapi Merkezi olarak merkezimizde Uzman Terapistimiz eşliğinde yapılan bilinçaltı çalışmalarıyla, kişiyi bu denli kontrollü davranmaya ve “boşaltamama” eylemine götüren sorun tespit edilir. Tepit edilen konu başlıkları, neden ve niçinleriyle analiz edilip, kişinin lehine olacak şekilde çözülür. Tedavi süreci, kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da bazen iki kere uygulanan, 45 dakikalık tek seans oturumu, ya da 90 dakikalık çift seans oturumuyla, maksimum 2 veya 3 ay içinde uygulanan tedavi sistemiyle başarıyla tamamlanmaktadır. Böylelikle kişi, kendini eşiyle aynı anda, aynı tatmini yaşayabilmekten dolayı daha rahat ve huzurlu hisseder. Geç boşalma, siz ya da partneriniz tarafından çözülmesi gereken bir sorun olarak görülüyorsa, size Uzman Terapistimiz aracılığıyl ayardımcı olmak isteriz. 

 

 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL