kurumsal

Eğitimler

Güler Yüz, Pozitif Enerji Ve Çözüm Odaklı Yaklaşım

Hayatta bazı şeyler vardır. Kanıtlayamazsınız, sizi kendine doğru çeker. Ve sizi kendinden uzaklaştırmak için elinden geleni yapar. Elle tutulur birşey değildir, ama merak etmeyin 'aklınızdan şüphe etmeyin.' gerçektir. İzafiyet Teorisiyle Einstein'ın kanıtladığı ve kontrol almayı başardığı birşeydir. Size de yardımcı olmamızı isterseniz, bekleriz efendim. Enerji öyle birşeydir ki, pozitif tarafla beslendiğinde 'çiçek' açtırır, negatif taraftan baktırdığında, yok eder. Biz sizin 'var olmanıza' yardımcı olmak isteriz.

Bir bebek düşünün. Aynı zamanda, o bebeğin kendisini huzurla tatlı tatlı gülümseterek, kucağına teslim alabilecek kişiyi düşünün.. Nasıl biri olurdu?

O tarz kişiliğe sahip olan biri, ya da birileriyle çalıştığınızı düşünün.... İşiniz; koşar adımlarla gittiğiniz bir yer olur mu? Peki aynı zamanda, işiniz var olan enerjinize enerji katan, gücünüze güç, yüzünüzdeki tatlı ve huzurlu tebessüme, daha da huzurlu ve tatlı bir tebessüm katan, bir yer olur mu? Sanki yorulduğunuzu, çalıştığınızı bile size hissettirmeyen bir yer oluverir. Öyle değil mi?

Peki böyle çalışanların olduğu, aynı zamanda sizi özenle anlayabilmek adına hareket eden bir yer düşündüğünüzde; bir restaurant, güzellik salonu, eğitim kurumu, otel, spor klübü, ya da takımı, kurumsal bir yer... Böyle bir yer; sizin kolay kolay vazgeçeceğiniz bir yer olur mu?

Bir insan tamamiyle ihtiyaçlarının karşılandığı, ne yerden, ne de insandan vazgeçmez. Vazgeçmesine neden olacak tek şey; istenileni değil, kendi istediğini, doğru bulduğunu yaptırmaya zorlayan çalışan ya da muhattabın yaklaşım şekli olur. O nokta müşterinin gerilmesine ve istediği gibi hizmet almamasıyla birlikte, beklentisini ve ihtiyacını daha da çok karşılamasına neden olacağını düşündüğü yeri seçerek, yön değiştirmesine neden olur.

İnsan hayatı, elemeler ve elde kalanlar içinden yapılan ideal seçimle; kolay, huzurlu ve güzel bir hale gelir.

Bazen bireysel yaşamda var olan kaygılar, sorunlar, kayıplar, ya da kişinin kontrol etme ihtimalinin olmadığı diğer etkenler, bireysel motivasyon, güven ve enerjide düşüşler yaşanmasına neden olur.

Bireysel anlamda güvenin düşük olduğu bireylerde, konsantrasyon ve algılama sorunu gibi durumlar belirginleşmeye başlar. Bu durum iletişim halinde bulundukları insanlar tarafından, olumsuz tepki almalarına sebebiyet verir. Böylelikle, daha da büyük güven düşüklüğü yaşamalarına sağlar. Aldıkları olumsuz tepkiler, onların benlik algılsını zedeler ve 'ben kimim ki...' gibi kendini kötü hissettiren bir ruh haliyle birlikte, iş yerinde talep edilenlere karşı, 'acaba yapabilir miyim?' gibi bir şüphe kaynağını oluşturacak düşüncenin içlerini sarmasıyla, karşısındakini ya da iş arkadaşlarını doğru duyamayan, algılayamayan ve çözüm üretemeyen, dolayısıyla memnuniyetsizlik kaynağı olan biri haline dönüşmelerini sağlar. Derken de vazgeçilebilen bir çalışan, ya da böyle çalışanları içinde barındırmasından kaynaklı olarak, vazgeçilebilen bir kurum olmaya başlarlar. 

Samimi bir güler yüz; hissettirdiği dingin, huzurlu, pozitif enerji, ancak kendine güvenen ve benlik algısı yüksek kişilerde vardır. Benlik algısı yüksek insan; karşısına çıkan; kafası karışık, özgüvensiz, ya da mutsuz müşteri, ya da çalışma arkadaşlarının, ona ne söylediğine, yansıttığına aldırış etmeden, dimdik bir şekilde, kim olduğunu bilerek durabilen kişidir. Sahip olduğu güveni, karşılarındakine hissettirdikleri an itibariyle, pozitif ve vazgeçilmeyen bir yansımayla başbaşa kalırlar. Ve içinde bulundukları ülkede, hayatta bissürü şey olumsuz yönde gitse bile, yaşadığı herşeyde yüzünü gülümsetecek bir öğreti bulabilen kişi haline gelir. Bu tarz insanların hayata ve kendilerine güvenleri tam olduğu için de, hiçbirşeyden korkmazlar. Dolayısıyla, korkusuz, kaygısız ve güvenli bir duruş, herkesi etkilediği gibi onların da vazgeçilmez çalışanlar ve kurumlar olmalarını sağlar. 

Size de, gittikçe artan rekabet ortamında, özgüveni yüksek, enerjisi yüksek, korkusuz ve kaygısız bir iş ortamının içinde, daha da vazgeçilmez ve tıpkı bir bebeğin kendini güvenle bıraktığı eller kadar rahat bir iş ortamını nasıl yaratacağınızı öğrenmek isterseniz, bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir efendim.

Ena Therapia olarak, bize 'Pozitif Enerji Ve Güler Yüz Oluşturma Eğitimi' başlığı altında başvuruda bulunan bireyler ve kurumlara, öncelikli olarak yerinde tespitlerimizle, kurumun yapısına ve duruşuna uygun bir ENA Oyun'u oluşturuyoruz. Kuruma özel oluşturduğumuz ENA Oyunu sayesinde, içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun, nasıl en olumlu, en pozitif, en güleryüzlü, en kaygısız ve korkusuz, çözüm odaklı kalkanınızı giyerek, hareket edebileceğinizi öğretiyoruz. Böylelikle, olumsuz ya da enerjinizi düşüren bir durumla karşılaştığınızda, refleks haline gelecek öğretilerinizle, işler hep yolunda gitmeye devam eder. Sizin birşey yapmanıza gerek kalmadan, öğrendiklerinizle birlikte, neye ihtiyacınız var ise, o kendiliğinden ortaya çıkar. Böylelikle hem vazgeçilmez çalışanlar, hem de vazgeçilmez kurumlar olmanız sağlanır. Tıpkı, her türlü ihtiyacını karşılayarak, yumuşacık bir hale gelmelerini sağlayan, anne ve babalarından vazgeçmeyen, huzurlu, dingin, gülümseyen çocuklar gibi... 

O çocuklardan biri olup, aynı zamanda vazgeçilmeyen bir çalışan, bir kurum, olmak isterseniz, bekleriz efendim.

Unutmayınız ki, bu hayatta, problemin içinde kaybolup giden insan; tıpkı bedenini zorla ayakta tutmaya çalışan ruhsuz insan selüeti gibidir. Fikir sorma ihtiyacı bile hissetmesiniz. Probleme gömülmek yerine, uzaklaşarak, bakabilen insan ise, 'Ben yaparım ama nasıl yapabilirim acaba?' diye düşünerek, çözüm üretebilecek özgüvene sahip dim dik duran insandır.

İşte bu yüzden, Biz ENA Therapia olarak, Pozitif Enerji Ve Güleryüzlü Olma Becerisi Eğitimi''nin içine çözüm odaklı, kendi yaklaşım şekli, öğretimizi de katarak, eğitimimizi vermekteyiz. 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL