kurumsal

Eğitimler

Motivasyon, Sizi harekete geçiren şeydir

Motivasyon sizi harekete geçiren en temel kaynaktır. Sabah kalktığınızda koşar adımlarla gideceğiniz bir işiniz olmasını ister misiniz? Her iş yerinde ve her çalışanın bireysel duruşunda, motivasyon kaynakları farklıdır. Hem kurumun hem de çalışanlarının motivasyonunu yok saymadan hareket eden kurumlar, her zaman zirvede yer alır, ama gülümseyerek. Onlardan biri olmak ister misiniz?

Bu hayatta, yedi milyardan fazla insan, birbirinden farklı bissürü dil, din, ırk, aile var iken... birbirine benzeyen insanlar olduğu gibi, birbirine hiç benzemeyen insanların da varlığını inkar etmemek gerekmektedir. Her insan için öncelikli karşılanması gereken ihtiyaçları farklıdır. 

Bazıları için, düzenli bir hayatın içinde düzenli eline geçen net bir gelir, motive edici bir kaynak oluştururken, başka biri için; birlikte çalıştığı insanlarla olan ilişkisi, başka biri için; çalıştığı kurumun duruşu, başarısı ve vizyonu, bir başkası için; yaptığı iş sınırları içinde, ona sağlanan özgürlük alanı, ya da bireysel alan ve seçime gösterilen saygı, başka biri için; yaptığı işi farklı yapma şansının olması, bir diğeri için ise, tamamiyle kontrolün kendine ait olduğu bir ortamın olması.... gibi faktörler olabilmektedir.

Motivasyon kaynaklarımızın karşılandığı yer, bizim koşar adımlarla gittiğimiz yerdir. Çünkü biliriz, özel olduğumuzu ve varlığımızın ve iş gücümüzün yarattığı etkiyle, sıcacık bir aile misali, bir bütün olduğumuzu... 

Bazen, özel hayatımızın içinde seyreden ve dengemizi bozan etkenler, bazen, içinde yaşadığımız ülke ve dünyanın seyriyle birlikte yaşanılan bir takım olumsuzluklar, bazen de, hep aynı olduğu için, monotonlaşmaya başlayan iş hayatının sağladığı olumsuz etkenler, iş hayatındaki enerjimizin ve motivasyonumuzun düşük olmasına neden olabilmektedir.

Birlikte çalıştığınız kurumlar, insanlar, ya da müşteriler kadar, sizin de, kurumunuzun da, içinde çalışan her bir üyenin de motivasyonu çok kıymetlidir. Gittikçe artan rekabet ortamında, her sektör 'mükemmelliyetçi' bir kavram üzerinden hareket etmeye çalışırken, öncelikli olarak sizin, o kavramı kendi içinizde oluşturmanız ve uygulamaya geçmeniz gerekmektedir. Çünkü, kendi içinde öz motivasyonunu ve enerjisini sağlayabilen bir kurum, dışardan gelebilecek ve kurum içinde dengenin bozulmasına neden olabilecek her hangi bir pozisyon karşısında, önlemini alabilecek güç ve beceriye sahip pozisyona geçebilmektedir.

ENA Therapia olarak, motivasyon geliştirme ve böylelikle oluşacak iş yerindeki verim ve performansın arttırılması için, kuruma özel profil inceleme ve analiz yapılmaktadır. 

Kurumda, uzmanımız tarafından, hem tüm kurum içi çalışanlar, hem de kurumun genel yapısı içinde yer alabilecek motivasyon kaynaklarının tespitiyle birliklte ihtiyaca yönelik, özel bir ENA Oyunu hazırlanacaktır. Bu, size özel oluşturulup, uygulanacak oyunla birlikte, hem kurumunuzu genel olarak daha iyi tanıma şansınız olacak, hem de bir sonraki adımda bize ihtiyacınız olmadan, öğrendiklerinizi kendi lehinize çevirerek kullanabilme şansınız olacaktır.

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL