kurumsal

Kurumsal Hayat

İnsanın 'Sınırlı' Potansiyelini, 'Sınırsız' Hale Getirmenin Formülünü Öğrenmek İster Misiniz?

İnsanoğlunun fiziksel sınırlarının üstünde bir performansa sahip olmasının bir yolu var mıdır acaba? Cevabımızı merak ediyor musunuz?

Hiç, İronman, Full ve ya Yarı Maraton, ya da Triatlon müşabakalarına katılanlardan biri olmayı aklınızdan geçirdiniz mi? Aklınızdan geçeni, gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olmamızı ister misiniz?

4 kez Ironman Triatlon Dünya Şampiyonasını kazanmış triatlet Chrissie Wellington “A Life Without Limits: A World Champion’s Journey” başlıklı otobiyografisinde bazı antrenmanlarını havadaki devasa yıldızlara, bazılarını ise yeryüzündeki ufak kayalara benzetir. Yalnız yine de ona göre günün sonunda başarılı geçen ya da hayal kırıklığı yaratan bütün antrenmanlar sadece büyük bir yapıyı oluşturan taşlardır. Tüm dayanıklılık sporlarında olduğu gibi taşları bir arada tutan çimento ise mental toughness, yani türkçesiyle zihinsel dayanıklılıktır.

Mesafe ister olimpik triatlon, ister half Ironman, ister Ironman olsun vücudumuz bir noktadan sonra yavaşlamamızı, hatta tamamen durmamızı talep eder. Peki ama beynimizin bize verdiği negatif sinyalleri kontrol etmek, hatta avantaja çevirmek elimizde olsaydı nasıl hissederdiniz?

Tahmini 12-24 hafta sürecek keyifli bir çalışma süreci içersinde, zihninizin sandığınızdan çok daha güçlü olduğunu keşfetmeye hazır mısınız?

Cevabınız ‘evet’ ise, Uzman Psikologlarımızla birlikte hizmetinizdeyiz.

Kişisel hedeflerinizin boyutu ne olursa olsun zihinsel dayanıklılığınızı, ve bu sayede performansınızı bilimsel yöntemlerle yükseltebilecek tek kurumla çalışmak üzere olduğunuzun farkında mısınız?

  • 1. Evre:                    Bir dağçı ne kadar yükseğe çıkmak ister?
  • 2. Evre:                    Sanki rüyada gibiyim.
  • 3. Evre:                    Kendi kendine konuşana ne derler?
  • 4. Evre:                    Biraz heyecanlı olmak belki de iyidir.
  • 5. Evre:                    Beynimiz de ağırlık kaldırabilir: Mental Toughness

Chrissie’nin otobiyografisinde alıntıladığı gibi: “Uçamıyorsanız koşun, koşamıyorsanız yürüyün, yürüyemiyorsanız emekleyin. Ama ne yaparsanız yapın, ilerlemeye devam etmek zorundasınız.”  - Martin Luther King Jr.

 

enatherapia

  • 0212 279 22 02
  • 0212 279 22 05
  • ena@enatherapia.com
  • Levent Mahallesi, Tekirler Sokak No: 18/1, 1. Levent / İstanbul

ena therapia yeniliklerinden, haberlerinden ve hizmetlerinden haberdar olmak için e-bültene üye olun:

RANDEVU AL